Plakat 3

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę „DOWODY NA ISTNIENIE” składającą się z prac wybitnej artystki Agnieszki Chrzanowskiej-Małys, która czerpie inspirację z natury i tworzy osobiste spostrzeżenia w formie artystycznych "zapisków". Impuls pochodzi zarówno z otaczającego krajobrazu, jak i tekstów literackich, zwłaszcza autorstwa Jolanty Brach-Czainy i Józefa Czapskiego.

Prace prezentowane na wystawie są dialogiem z książkami "Szczeliny istnienia" i "Błony umysłu". Snują opowieść o pozornie mało istotnych, a jednak odczuwalnych aspektach codziennego życia. Obiekty artystki dzielą się na trzy cykle wykonane z kruchych, naturalnych materiałów, takich jak organiczna roślinna mieszanka, papier czerpany, obierki ziemniaczane oraz tkaniny.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, aby podziwiać te wyjątkowe dzieła, które, podobnie jak życie, ewoluują i zmieniają się z upływem czasu.

Wystawa odbędzie się 15.12.2023 o godz. 18:00 w Przestrzeni Sztuk
znajdującej się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu w Siedlcach
przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 9

Pozdrawiamy oraz liczymy na obecność