k06

W dniu 7 listopada 2022 roku w Galerii ŚCIANA na Wydziale Nauk Humanistycznych odbył się wernisaż wystawy rysunku Aleksandry Kowalczyk i Klaudii Walerowskiej "INKOBER".

Do stworzenia wystawy zainspirował nas INKTOBER, masa pomysłów, oraz możliwość artystycznego wyżycia się.

Co to jest INKTOBER?

To wyzwanie dla artystów z całego świata wymyślone przez Jake’a Parkera w 2009 roku.

Inktober to połączenie angielskich słów ink (tusz) i october (październik).

Rozpoczyna się 1 października i trwa do końca miesiąca.

Wyzwanie polega głównie na rysowaniu tuszem jednej ilustracji dziennie według przygotowanej wcześniej listy tematów.

Celem Inktobera jest rozwijanie umiejętności rysowania, kreatywności oraz systematyczności.

Chcąc by nasza wystawa była spójna określiłyśmy format A4 oraz wybrałyśmy kolorystykę skupiająca się na czerni i bieli. Do wykonania prac używałyśmy długopisów, cienkopisów, tuszu oraz markerów.

Jako studentki często mierzymy się z wyzwaniami stawianymi przez profesorów, a przy pomocy tej wystawy chciałyśmy zaprezentować nasz warsztat oraz podzielić się z innymi swoją twórczością. Jednym z głównych założeń było zaprezentowanie dwóch odmiennych stylów rysunkowych.

Mamy nadzieję, że prace spotkają się z pozytywnym odbiorem i każdy znajdzie coś dla siebie.

Aleksandra Kowalczyk i Klaudia Walerowska studentki III roku Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych.

zdjęcia Adam Fierasiewicz